Odobierka od rodičov


Pri svadobnej odobierke mladomanželia ďakujú rodičom a žiadajú rodičov, krstných rodičov, súrodencov a ostatnú rodinu o požehnanie do nastávajúceho života. Text svadobnej odobierky by mal čítať krstný rodič, starejší, prípadne iný člen rodiny. 

Drahí rodičia, milá rodina. Dnešný deň je pre Vaše deti (mená snúbencov) veľmi krásny a pamätný. Pred vstupom do Božieho chrámu. aby tam prijali sviatostné manželstvo, by Vám chceli poďakovať za život, ktorý ste im dali, za lásku a starostlivosť, ktorou ste ich po celý život obohacovali. Zároveň Vás odprosujú za všetky previnenia a prehrešky, ktorých sa voči Vám dopustili. (mená snúbencov) vážte si jeden druhého a celý Váš spoločný život. Nezabúdajte ani na svojich rodičov, ktorí Vás  s láskou vychovávali. Nech Vás Pán Boh ochraňuje na každom kroku, obdarí Vás láskou, zdravím a Božími milosťami.

Nevesta a potom ženích opakuje: Milí rodičia a krstní rodičia, keď sa teraz odoberáme pred svätý oltár, prosím o požehnanie do nového života. Ďakujem Vám za všetko, čo ste mi od malička dali, že ste ma radi mali a v láske vychovali. Odpustite mi, že som Vás kedy nahnevala a prosím, Vaše požehnanie na cestu mi dajte.

Nevesta ku „novým rodičom“: Prijmite ma do rodiny ako Vašu dcéru.

A ženích: Ďakujem Vám, že ste ju pre mňa vychovali a za ženu ste mi ju dali.

Krstný rodič: Poprosím rodičov o požehnanie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *